GRA: MARIO

MARIO & LUIGI

000 001 002

Mario to gra „inspirowana” grami z serii Super Mario Bros i  była swego czasu najlepszą grą tego typu na komputery osobiste, dzięki czemu zyskała sporą popularność.

Czytaj dalej

GRA: Prince of Persia (1990)

Prince of Persia

000

Książę Persji jest zręcznościową platformówką w której wcielamy się w postać tytułowego księcia, a naszym celem jest uwolnienie księżniczki z rąk złowrogiego wezyra Jaffara.

Czytaj dalej

GRA: HORROR

Horror Zombies from the Crypt

Jedna z moich ulubionych gier. Mój kolega z dawnych lat miał wersję na Amigę, a ja w to grałem na komputerze klasy pc. Wersja Amigowa od PC’towej różni się tym, że na komputerze nie ma tła dźwiękowego, które może czasem bywało dość monotonne, ale nie było najgorsze.

001

Czytaj dalej

GRA: HEXXAGON

W czasach dosu gry logiczne, w mojej skromnej ocenie, nie były zbyt ciekawe; może to przez to, że większość z nich była pisana z myślą o grze klawiaturą. Nie zagłębiając się w temat, moją ulubioną grą logiczną epoki dos jest Hexxagon, a właściwie to Hexxagon 2, w które nawet dzisiaj lubię zagrać nadzorując powolne wykonywanie jakiejś kopi systemu lub serwera.

000 001 002

Czytaj dalej

GRA: Franko [1994]

Franko: The Crazy Revange

000

Franko to jedna z moich ulubionych bijatyk, posiadająca niezwykły klimat swojej epoki. Jest to polska gra, osadzona w realiach końca lat 80 i w czasach tzw. wczesnej transformacji ustrojowej, która w wielkim uproszczeniu nie była spokojnym okresem.

Czytaj dalej

GRA: PACMAN

PacMan to obecnie jeden z archetypów gier . Na przestrzeni lat powstało tyle różnych wersji tej gry, że ciężko by było skatalogować wszystkie, zwłaszcza, że wiele odsłon tej zabawy to są popularnie dziś nazwane gry niezależne.

Czytaj dalej

GRA: TYRIAN

000

Tyrian to arkadowa kosmiczna strzelankal; gra niezykle popularna w pewnych kręgach, znana znawcą tego gatunku. Niestety, gra nieprzypadła mi do gustu – jest zbyt dynamiczna. Znam kilka innych fajnych gier tego typu, w które gra mi się znacznie lepiej.

Czytaj dalej