GRA: Spelunky (2008)

Spelunky_icoSpelunky jest zręcznościową platformówką z losowo generowanymi poziomami i przyjemną dla oka pixelową grafiką 2D. Gra charakteryzuje się dobrym poziomem trudności i przemyślaną koncepcją poziomów. Możliwość nieograniczonego eksplorowania plansz gry zapewnia wiele godzin rozrywki, a sama przygoda kryje dla gracza w miarę dużo ciekawych smaczków.

W naszych planach jest stworzenie na jesień 2016 roku subportalu poświęconego tej grze i zawierającego polską wersję poradnika do tej gry. Przydatne informacje na temat gry  można znaleźć na stronie wiki: spelunky.wikia.com

Gra jest inspirowana Spelunkerem, grą z 1983 roku na Atarii, a sama produkcja w dużym stopniu kojarzy mi się z filmami przygodowymi, o przygodach Indiany Jonnsa. Gram w tą grę raz na jakiś czas już prawie od roku i jeszcze jej nie przeszedłem, według licznka rozegrałem już 186 gier, a gra nadal trzyma poziom.

Licencja Darmowa, Open Source
Ocena ⭐⭐⭐⭐ (4/5)
Rocznik 2008, 2012 ( wersja 1.3)

Grę oceniam na 4 z 5 gwiazdek, co w mojej skali jest oceną bardzo dobrą, ponieważ gra już na stałe zagościła w moim komputerze. Grę można pobrać poniżej z naszej strony lub z oficjalnej strony autora, gdzie można odszukać pierwotną i darmową wersje do pobrania. Na naszej stronie umieszczona jest jednak nowsza wersja niż na powyższej stronie autora, wersja 1.3 w której poprawiano kilka błędów.

Spelunky [Win] (55 pobrań)
Spelunky [Mac] (38 pobrań)

Popularność gry przyczyniła się także do powstania jej przeglądarkowej wersji, jednak granie na przeglądarce w tą grę, w mojej opinii, nie jest tym samym co uruchomienie oryginalnej wersji na komputerze.

Nowe komentarze oczekują na zatwierdzenie przez moderatora ;)

  1. Pietrucha napisał(a):

    Super gra 😉 – grało się, moje 7/10

  2. Tomek napisał(a):

    Dzięki 😉

Możliwość komentowania jest wyłączona.