GRA: PACMAN

PacMan to obecnie jeden z archetypów gier . Na przestrzeni lat powstało tyle różnych wersji tej gry, że ciężko by było skatalogować wszystkie, zwłaszcza, że wiele odsłon tej zabawy to są popularnie dziś nazwane gry niezależne.

Zabawa w pacmana jest prosta, zbieramy punkty uciekając przed duszkami. Ważnym aspektem zabawy jest  to, że sposób poruszania  duszków jest dla nich dość indywidualny, co sprawia, że każdy ma inny charakter i inaczej próbuje mas złapać. W grę występują bonusy – najczęściej w postaci owoców oraz tzw. wzmacniacze p których zażyciu możemy przez krótki moment mamy możliwość złapania i zjedzenia duszków.

Pierwsza wersja tej gry ukazałą się w 1980 roku i od tego czasu miała wiele odsłon, a sam motyw pacmana był naprawdę przeróżnie eksploatowany.  Parę lat temu szukałem dobrej wersji tj gry na mój stary komputer, która zachowuje cechy i zalety oryginalnych wersji automatowych odsłon tej gry.  W ten sposób trafiłem na stronę JORK‚a , który stworzył naprawdę dobrą wersję dosową tej gry, którą dzisiaj mogę śmiało polecić. Do gry oczywiście dołożyłem pliki swojego launczer.exe więc raczej bez problemów można ją uruchomić  na współczesnym windowsie.

PACPC2 (33 pobrania)

 

Znam jeszcze kilka fajnych odsłon tej gry, ale nie są one tak wierne arkadowemu oryginałowi. Możliwe, że pewnie kiedyś, one też trafią na ten blog – zwłaszcza, że jedna z tych gier, o których myślę, jest naprawdę dobra. Polecam i życzę fajnej zabawy.

Nowe komentarze oczekują na zatwierdzenie przez moderatora ;)

  1. Janusz napisał(a):

    Mój ulubiony PacMan 😉

Możliwość komentowania jest wyłączona.