GRA: HEXXAGON

W czasach dosu gry logiczne, w mojej skromnej ocenie, nie były zbyt ciekawe; może to przez to, że większość z nich była pisana z myślą o grze klawiaturą. Nie zagłębiając się w temat, moją ulubioną grą logiczną epoki dos jest Hexxagon, a właściwie to Hexxagon 2, w które nawet dzisiaj lubię zagrać nadzorując powolne wykonywanie jakiejś kopi systemu lub serwera.

000 001 002

Hexxagon jest prostą grą logiczną, w tej wersji dla jednego lub dwóch graczy. Rozgrywka polega na zajęciu jak największego obszaru planszy swoimi jednostkami (tzw. pionkami). W grze wykonuje się jak w grze planszowej po jednym ruchu na kolejkę wybranym przez nasz pionkiem. Nasze pionki potrafią się rozmnażać (zajmując pobliskie wolne pola) lub skakać na odległość dwóch pól. Nowe pionki na danym polu potrafią zarazić wszystkie (przejmować) pionki z pól sąsiadujących.

003

Gra trwa do ostatniego wolnego pola planszy, a wygrywa ten kto zdoła zając jej większy obszar. Dodatkowo Hexxagon 2 posiada prosty edytor planszy oraz kilka poziomów trudności. Szczerze polecam tą grę, bo jest prosta i fajnie zrobiona. Poniższa wersja gry Hexxagon zawiera launcher zintegrowany z dosboxem i można ją łatwo uruchomić na statystycznym współczesnym komputerze.

Hexx2.zip (33 pobrania)

 

Nowe komentarze oczekują na zatwierdzenie przez moderatora ;)

  1. Rashmistrz napisał(a):

    Dobra gra z prostymi zasadami. 😀
    Wystarczy nie dać się oszukać przeciwnikowi!

Możliwość komentowania jest wyłączona.