GRA: ELECTRO BODY (1992)

Electrobody to jedna z pierwszych polskich gier komputerowych profesjonalnie wydanych w Polsce i za granicą.

LOGO

Jest to jedna z moich ulubionych dosowych zręcznościowych platformówek, oprawiona ciekawą grafiką i dobrymi udźwiękowieniem. Akcja gry rozgrywa się w labiryncie pomieszczeń kosmicznej bazy zdobytej przez kosmicznych najeźdźców, pełnych zasadzek czekających na gracza. Naszym celem jest ostateczne odbicie bazy i unieszkodliwienie najeźdźcy.

Osobiście jeszcze nigdy nie ukończyłem gry, ale pewnie kiedyś to zrobię. Kolejne ukończone etapy gry można zapisywać i wczytywać (klawisze F2 i F3 ) co jest opisane w papierowej instrukcji, która w moim przypadku nie dotrwała do dzisiejszych czasów. Co ciekawe, do gry była dołączona kaseta z ścieżką dźwiękową i możliwe, że ją gdzieś ją mam 😉

Aby wyłączyć grę można użyć klawisza F10 (lub obecnie zamknąć dosboxa), ale kiedyś o tym nie wiedziałem i jeśli uruchomiłem grę w Windows 98 jedyne co pozostało to restart komputera.  Gra obecnie jest abandonware, ale poniżej udostępniona wersja zawiera zabezpieczenie antypirackie polegające na podaniu odpowiedniej literki z instrukcji gry, które można znaleźć w pliku KODY.TXT.

Electrobody.zip (64 pobrania)

 

LAUNCHERGra jest w tzw. wersji portable z naszym launcherem, który umożliwia bezproblemowe uruchomienie gry na nowszych komputerach i systemach operacyjnych za pomocą zintegrowanego dosboxa, więc aby uruchomić grę użyj programu LAUNCHER.EXE.

Nowe komentarze oczekują na zatwierdzenie przez moderatora ;)

  1. marek napisał(a):

    Super, dzięki 🙂

  2. Janusz napisał(a):

    Świetna robota, dodaj link na wykop, bo coś mało pobrań 🙂

Możliwość komentowania jest wyłączona.