GRA: Dyna Blaster (1992)

Wpis w budowie, za utrudnienia przepraszamy 😉

dyna_iconDyna Blaster to gra z serii Bomberman dla komputerów domowych. Gra ma już od wielu lat status kultowej i jest to jedna z moich ulubionych gier epoki początku lat dziewięćdziesiątych.

01Rozgrywka

Rozgrywka w trybie fabularnym polega na wysadzaniu przeciwników za pomocą naszych bomb, zbieraniu ulepszających bonusów (powerup-ów) oraz przechodzeniu przez kolejne etapy gry w celu uwolnienia porwanej dziewczyny.

Oprócz trybu fabularnego to kwintesencją gry jest już dziś legendarny tryb potyczek (battle mode) pozwalający w oryginalnej wersji gry dla Amigi ( wymagana specjalna przejściówka dołączona do pudełka z grą ) grać nawet 5 graczom jednocześnie.

galeria

Informacje

Licencja Abandonware
Ocena ⭐⭐⭐⭐ (4/5)
Rocznik 1992

Pobieranie

Gra została wydana na wiele platform sprzętowych epoki zwiększając tym samym swoją  popularność. Poniżej można pobrać wersję na platformę systemową Amiga i DOS oraz specjalnie przygotowaną przez nasz portal wersję instalacyjną dla systemu Windows pozwalającą na łatwe uruchomienie gry.

Dyna Blaster [WINDOWS] (300 pobrań)
Dyna Blaster [AMIGA,ADF] (61 pobrań)
Dyna Blaster [PC-DOS] (69 pobrań)

Dyna Blaster ma wielu sympatyków na całym świecie, wszystkich pozdrawiamy, którzy mogą także znaleźć na naszej stronie obszerną bazę informacji na temat tego tytułu, wszystkie kody do gry wraz z generatorem haseł. Wszystkim zainteresowanym polecam longplay wideo oraz wszystkie nasze publikacje na temat gry oznaczone tagiem #dyna.

Nowe komentarze oczekują na zatwierdzenie przez moderatora ;)

 1. Tomek napisał(a):

  Dorób do launchera aby zapamiętywał ustawienia lub coś takiego, oraz czekamy na kolejne gry, które można zainstalować w ten sposób

  • Koff napisał(a):

   Jak znajdę czas to zrobię to po następnym weekendzie, bo planuję unowocześnić launcher. Kolejne gry dodam za jakiś czas, polecam raz w miesiącu zaglądać na stronę lub subskrypcje serwisu przez rss 😉

 2. Marek napisał(a):

  Świetna robota, oby tak dalej

 3. Bartek napisał(a):

  W końcu sobie w to pogram na Windows 10 😎

Możliwość komentowania jest wyłączona.