GRA: COLGATE

000

Lokowanie produktów w grach nie jest niczym nowym. We wczesnych latach 90-tych wiele film zamawiało stworzenie gier, których jedynym celem było reklamowanie danej marki. Dla kilku firm produkujących gry był to intratny biznes, bo koszty stworzenia danej gry ponosił głównie zamawiający daną grę, wiec jej twórcy w najgorszym wypadku nie byli stratni. W większości tego typu gry były sztampowo kiepskie i tworzone na konsole.

Colgate, a właściwie Harald Hårdtand, jest dobrą grą – z ciekawym pomysłem, a ponieważ został wydany na komputery osobiste to rozprzestrzeniał się na dyskietkach w wirusowym tempie. W grze wcielamy się w Haralda, maskotkę lokowanego produktu, który walczy z bakteriami w jamie ustnej strzelając do nich z pasty znanej marki.

Gra jest fajnie pomyślana, bakterie pozostawione samie sobie rozmnażają się przez podział i po pewnym czasie ewoluują w swoje groźniejsze formy, które są trudniejsze do pokonania. Naszym celem jest także zniszczenie baz bakterii, tzw. szybów próchniczych, które należy dokładnie wyszorować – klawisz [F1]. Co kilka kolejnych poziomów gry czeka nas plansza walki z bossem, polegającą na atakowaniu go za pomocą szczoteczki do zębów, co według mojej opinie jest ciekawym urozmaiceniem miedzy poziomami gry.

Colgate (45 pobrań)

 

Powyższa wersja gry zawiera dołączony launcher.exe, który umożliwia łatwe uruchomienie gry na współczesnych komputerach z systemem windows.

Nowe komentarze oczekują na zatwierdzenie przez moderatora ;)