GRA: MARIO

MARIO & LUIGI

000 001 002

Mario to gra „inspirowana” grami z serii Super Mario Bros i  była swego czasu najlepszą grą tego typu na komputery osobiste, dzięki czemu zyskała sporą popularność.

Czytaj dalej

GRA: Prince of Persia (1990)

Prince of Persia

000

Książę Persji jest zręcznościową platformówką w której wcielamy się w postać tytułowego księcia, a naszym celem jest uwolnienie księżniczki z rąk złowrogiego wezyra Jaffara.

Czytaj dalej

GRA: SPEAR

Spear of Destiny

000

Legendarna włócznia przeznaczenia jest pewnego rodzaju sequelem pierwszego Wolfensteina. Jest to gra oparta na tym samym silniku z inną, w mojej ocenie troszkę ładniejszą, grafiką wydaną na fali popularności pierwszej trójwymiarowej gry o B. J. Blazkowiczu. Czytaj dalej

GRA: HORROR

Horror Zombies from the Crypt

Jedna z moich ulubionych gier. Mój kolega z dawnych lat miał wersję na Amigę, a ja w to grałem na komputerze klasy pc. Wersja Amigowa od PC’towej różni się tym, że na komputerze nie ma tła dźwiękowego, które może czasem bywało dość monotonne, ale nie było najgorsze.

001

Czytaj dalej

GRA: HEXXAGON

W czasach dosu gry logiczne, w mojej skromnej ocenie, nie były zbyt ciekawe; może to przez to, że większość z nich była pisana z myślą o grze klawiaturą. Nie zagłębiając się w temat, moją ulubioną grą logiczną epoki dos jest Hexxagon, a właściwie to Hexxagon 2, w które nawet dzisiaj lubię zagrać nadzorując powolne wykonywanie jakiejś kopi systemu lub serwera.

000 001 002

Czytaj dalej