GRA: Franko [1994]

Franko: The Crazy Revange

000

Franko to jedna z moich ulubionych bijatyk, posiadająca niezwykły klimat swojej epoki. Jest to polska gra, osadzona w realiach końca lat 80 i w czasach tzw. wczesnej transformacji ustrojowej, która w wielkim uproszczeniu nie była spokojnym okresem.

Czytaj dalej

PROGRAM: NEW MENU EDITOR

new-menu-editor

Program umożliwiający łatwą edycje menu kontekstowego tworzenia nowych plików w eksploratorze windows. Program znaleziony dawno temu na jakimś forum internetowym, dziś już ciężko dostępny, ale niezwykle przydatny.

Czytaj dalej

GRA: PACMAN

PacMan to obecnie jeden z archetypów gier . Na przestrzeni lat powstało tyle różnych wersji tej gry, że ciężko by było skatalogować wszystkie, zwłaszcza, że wiele odsłon tej zabawy to są popularnie dziś nazwane gry niezależne.

Czytaj dalej

GRA: TYRIAN

000

Tyrian to arkadowa kosmiczna strzelankal; gra niezykle popularna w pewnych kręgach, znana znawcą tego gatunku. Niestety, gra nieprzypadła mi do gustu – jest zbyt dynamiczna. Znam kilka innych fajnych gier tego typu, w które gra mi się znacznie lepiej.

Czytaj dalej

GRA: Montezuma (1983,1997)

Montezuma.

002

Jedna z najlepszych gier zręcznościowych wydana pierwotnie na 8-bitowe Atari; wspominana niezwykle gorąco przez wielu, gdyż była wydana na wiele komputerów domowych swojej epoki, m.in. ZX Spectrum (jako Panama Joe), Commodore 64 oraz IBM PC.

Czytaj dalej