GRA: XONIX

Xonix i jego różne wariacje są jedną z archetypowych gier okresu arcade i przez lata powstało wiele niezależnych lepszych lub gorszych wersji tej gry. Osobiście polecam pierwotną wersję gry oryginalnego autora oraz grę super xonix, która umożliwia rozgrywkę na dwóch graczy.

Czytaj dalej

PROGRAM: MKS_VIR

Wśród sporego zestawu dyskietek z oprogramowaniem mam pełną wersje z licencją na trzy stanowiska komputerowe na polski program antywirusowy Mks_Vir, który w swoim czasie był najpopularniejszym programem antywirusowym w Polsce.

000

Czytaj dalej

Notatka na marginesie

Dziękujemy, że jesteście z nami!

główna

Dzisiaj padał rekord, mieliśmy pierwszy raz tzw. główną na wykopie, spowodowało to ponad 1000 unikalnych wizyt na naszej stronie.

W szczytowym momencie ponad 50 osób jednocześnie chciało przeglądać naszą stronę i to znacznie przeciążyło hosting, dlatego postanowiłem na początku jesieni przenieść stronę z taniego hostingu na szybszy serwer vps umożliwiający większy ruch na stronie.

GRA: PREHISTORIK

Prehistorik to wesoła platformówka opowiadająca o przygodach sympatycznego jaskiniowca, który wyrusza ze swej jaskini w celu zebrania pożywienia i przydatnych przedmiotów.

000

Czytaj dalej

GRA: ELECTRO BODY (1992)

Electrobody to jedna z pierwszych polskich gier komputerowych profesjonalnie wydanych w Polsce i za granicą.

LOGO

Jest to jedna z moich ulubionych dosowych zręcznościowych platformówek, oprawiona ciekawą grafiką i dobrymi udźwiękowieniem. Akcja gry rozgrywa się w labiryncie pomieszczeń kosmicznej bazy zdobytej przez kosmicznych najeźdźców, pełnych zasadzek czekających na gracza. Naszym celem jest ostateczne odbicie bazy i unieszkodliwienie najeźdźcy.

Czytaj dalej

GRA: DSJ 2.1 (2001)

Kultowy DOSowy symulator skoków narciarskich, który zdobył dużą popularność w czasach tzw. Małyszomani, a sama gra przez wielu była nazywana „królową szkolnych informatyk”. Osobiście nigdy nie potrafiłem w to dobrze grać, ale polecam tą grę wszystkim.

Czytaj dalej