GRA: Kosmonaut (1990)

Kosmonaut jest jedną z gier dosowych w które niezwykle lubię i zdarza mi się jeszcze czasami w nią zagrać. Gra pochodzi ze Szwecji, a jej autorem jest niejaki Kaspara, który dzięki tej grze dorobił się w owych czasach swojego pierwszego samochodu i gra została lekko odświeżona, oraz powstał w 1993 jej sequel, który swego czasu był bardzo popularną grą – Skyroads

Gra jest według mnie grywalna i w tej wersji doszedłem do 26 poziom którego nie jestem jeszcze w stanie przejść i nie wiem czy to jest możliwe 😉 Gra niestety nie postarała się zbyt dobrze i jej buczący pc speakerowy odgłos imitujący silnik statku kosmicznego może niektórych wrażliwszych graczy denerwować więc od razu uprzedzę, że można wyłączyć dźwięki za pomocą klawiszem [s], który jednak w mojej ocenie ma swój pewnego rodzaju urok.

Pobieranie

Kosmonaut.zip (47 pobrań)

 

Gra została zintegrowana z moim dosboxem i launcherem, więc aby zagrać w współczesnym środowisku Windows wystarczy uruchomić ( kliknąć na ikonkę ) ZAGRAJ.EXE, a jeśli wolimy grać w środowisku DOS wystarczy nam tylko plik KOSMO.EXE.

Życzymy przyjemnej gry.
( ͡° ͜ʖ ͡°)

 

Witaj

logo_3

Witaj na naszym portalu,
Portal powstał parę tygodni temu i dlatego nie jest jeszcze zbyt rozbudowany, ale w przyszłości planuję jego rozbudowę w ramach hobbystycznego projektu. W moich planach jest stworzenie najlepszego katalogu starych programów i gier. Jeśli chciałbyś zasilić naszą ekipę lub masz jakiś sugestie daj znać w komentarzach, gdyż dziś strona ma ledwo ponad 100 wizyt tygodniowo, które są wygenerowanie głównie przez moich znajomych.

Obecnie można pobrać tutaj parę gier:

W tym miesiącu będę sprzątał stare gry dosowe na dysku i dodam do spisu kilka kika nowych gier dosowych z możliwością łatwej instalacji pod współczesnym windowsem. Planuję także przepisać szablon witryny by dodać wsparcie dla bardzo starych przeglądarek internetowych być dostosować portal dla retrokomputerowych internetów.

Jakie oceniasz mój portal ?

  • dobrze (57%, 8 Votes)
  • ( ͡° ͜ʖ ͡°) (36%, 5 Votes)
  • źle (7%, 1 Votes)

Total Voters: 14

Loading ... Loading ...

Pozdrawiamy,
Inna Redakcja ( ͡° ͜ʖ ͡°)